Plakat_A2_KPMCh_XIV_2014_1.cdrPrzegląd Muzyki Chrześcijańskiej, organizowany przez Stowarzyszenie Radical Culture, to już wieloletnia tradycja. 7 czerwca (sobota) w Parku Magnolia mieszkańcy miasta bawili się po raz czternasty! W tym roku muzyczną obecnością zaszczycili: Armia Dzieci, Zespół, „33″, Aslan, Arci oraz Gabriela Gąsior & Holy Noiz.

Przepiękna pogoda pozwoliła w pełni cieszyć się muzyką płynącą ze sceny. „Armia Dzieci” uwielbiała Boga żywiołowymi rytmami i tańcem. Zespół „33” z kolei wprowadził nastrojowy klimat. „Aslan” zaprezentował nieco cięższe brzmienia, a „Arci” – szeroko znany krapkowickiej publiczności” – przeniósł w radosne rytmy reggae i hip – hopu. Imprezę zakończył „Holy Noiz” wraz z Gabrielą Gąsior – debiutantką na tegorocznym Festiwalu Piosenki Opolskiej. Zespół zaprezentował utwory w klimacie jazzu i gospel.

Imprezie towarzyszył Piknik Akademii Rodziny – było malowanie twarzy, zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami i zabawy. Głodni mogli skorzystać ze stoiska z jedzeniem i zakupić pyszną kiełbaskę, gofra, frytki i tradycyjny kołacz śląski. Na spragnionych duchowo czekał kramik z ciekawymi książkami. Można było również kupić najnowszą płytę Arciego „Mam powód” oraz koszulki z logo artysty.

Pierwszy Przegląd odbył się 23 czerwca 2001 roku – trwa więc nieprzerwanie od 14 lat. Na krapkowickiej scenie wystąpiło już mnóstwo zespołów i solistów, między innymi Mate.O, TGD, Michał Król czy Royal Rap. Przegląd niezmiennie przyciąga szeroką publiczność, spragnioną muzyki śpiewanej na cześć Boga. Już dzisiaj zapraszamy za rok – obiecujemy, że będzie się działo!

źródło: „Nowiny Krapkowickie”

Impreza współfinansowana przez Gminę Krapkowice, Powiat Krapkowicki oraz realizowana przy współpracy z Krapkowickim Domem Kultury