Już po raz 17-sty, z inicjatywy Stowarzyszenia Radical Culture oraz Centrum Chrześcijańskiego „Tylko Jezus”, odbył się uroczysty Krapkowicki Dzień Kobiet.
Sala w hotelu „Arkas” w Prószkowie znów zapełniła się kobietami spragnionymi by „nadać znaczenie swojej codzienności” – pod takim bowiem hasłem przebiegało tegoroczne wydarzenie.
Wszystkie panie przy wejściu otrzymały drobne upominki.
Na początku spotkania swoimi przemyśleniami podzieliła się Anna Krajka. Zachęcała do tego by nadać znaczenie każdemu dniu ubierając duchowy strój tzn radość, pokój, wdzięczność oraz by nałożyć duchowy makijaż czyli uśmiech. – A przede wszystkim by każdy dzień rozpoczynać i kończyć z Bogiem, ponieważ  życie nabiera wtedy głębszego sensu –  mówiła Ania.
Kolejną krótką zachętę wygłosiła Jolanta Solus, która podała trzy recepty na to jak uczynić codzienność bardziej wartościową. Jej zdaniem warto czerpać radość z małych rzeczy, spotykać się z życzliwymi nam ludźmi oraz panować nad swoimi myślami, tzn zamieniać złe na pozytywne.
Na scenie wystąpiły również Agnieszka Krajka oraz Lilit Logyan, których książka „Ważkie Rozmowy” miała właśnie swoją premierę. Dziewczyny krótko opowiedziały o swojej drodze do jej powstania, o inicjatywach w które się angażują oraz również dały kilka rad dotyczących tego jak wzbogacić swoją codzienność. Zachęcały by zwracać uwagę na to czym się „karmimy”, by nie zrażać się przeciwnościami, bo one też maja znaczenie, by nie przejmować się opinią innych oraz nie zniechęcać się nawet kiedy nie ma efektów.
Po krótkiej przerwie, w drugiej części spotkania zgromadzone panie wzięły udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród. Do wygrania były m.in bony na biżuterię, vouchery do hoteli, książki czy zestawy kosmetyków.
Czas spotkania umiliła krótka scenka humorystyczna oraz zespół muzyczny, który zaśpiewał kilka piosenek na temat bliskiej relacji z Bogiem.
Był to wieczór pełen wzruszeń i świadectw działania Boga, a także inspiracji i motywacji do działania, zachętą by każdego dnia walczyć o niecodzienność w codzienności. 

nadesłała: Kamila H.