…na kolejny Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej. XV edycja staje się historią! Gratulujemy wszystkim, którzy chcieli być jej częścią.

Nasze miasto nieczęsto przeżywa takie kulturalne i duchowe wyżyny jak dzisiaj. Powiecie, że to nieskromna opinia i do tego zupełnie subiektywna? Oczywiście! Ale wiarygodna i oparta na kilkunastoletniej historii. Do długiej listy dopisujemy więc datę 6 czerwca 2015 r.

Dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami krótka relacja – parę słów i zdjęcia…

Występem otwierającym XV KPMCh był pełen entuzjazmu i uśmiechu taniec dzieci. To nie tylko pokaz ich talentów, ale przede wszystkim świetny sposób na chwalenie Boga całym sobą! Najmłodsi niezrażeni upałem dali z siebie wszystko.

Na głównej scenie jako pierwszy wystąpił debiutujący i najmłodszy spośród dzisiejszych wykonawców, złożony z krapkowickich młodych talentów, zespół „BLES-sing”. Bardzo udany debiut, czekamy na więcej!

Jako drugi do Boga zachęcał nas „Fisheclectic”. Zespół wydał niedawno swoją drugą płytę i zaprezentował zarówno nowe jak i starsze, znane już utwory. Piękne głosy, piękne brzmienia i inspirujące teksty, obok których nie sposób przejść bez refleksji, to tylko niektóre atuty tych wykonawców.

„MARO EN & DJ WAKE UP” to trzeci wykonawca, którego mogliśmy usłyszeć podczas Przeglądu. W rytmach hip-hopu otrzymaliśmy dużą dawkę zachęty, nadziei i świadectwa o naszym kochanym Bogu!

Michał Rassek zagościł na scenie jako czwarty wykonawca i zyskał również wiele pochlebnych opinii swoim występem. W pięknych balladach oddawał chwałę Bogu i rozpalał to pragnienie w nas.

Ostatnim wykonawcą wieczoru był Grzegorz Kloc. Ten artysta – grający nie po raz pierwszy w Krapkowicach – porwał publiczność z miejsc i rozpalił do entuzjastycznego uwielbienia.

Na scenie oprócz muzyków wystąpili także aktorzy, którzy w krótkich scenkach i pantomimie przekazali publiczności Ewangelię w zapadających w pamięć obrazach.

Każdy, kto był z nami, mógł usłyszeć lub przypomnieć sobie, że Jezus Chrystus oddał za niego swoje życiu na krzyżu i chce być Panem i Zbawicielem, bliskim, dostępnym i żywym Bogiem w naszym życiu.

Dziękujemy wszystkim za udział, zapraszamy na spotkania modlitewne w czwartki (19:00) i niedziele (10:00) do Krapkowickiego Domu Kultury.