koncert charytatywny_plakat_newDnia 7.12.2007 r. scena Prudnickiego Ośrodka Kultury była świadkiem koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Radical Culture z pomocą POK-u.
Cel imprezy był szczególny – cały dochód przeznaczony był na zorganizowanie paczek dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Pomimo obaw wolontatriuszy co do frekwencji, cena biletu nie odstraszyła fanów mocnego uderzenia.

Prudniczanie nie zawiedli, stawiając się na ulicy Mickiewicza 1 w Prudniku w mocnej grupie siedemdziesięciu osób, którzy po wejściu na salę świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki punk -rockowej ku wielkiej uciesze organizatorów.

Imprezę rozproczęła Profanacja która dotarła do Prudnika z Wodzisławia Śląskiego – zespół dobrze znany fanom dzięki ostrej lecz melodyjnej muzyce oraz tekstach poruszających takie tematy jak głupota, polityka, konformizm czy religia. Na widowni widać było doskonałą zabawę, na co czujnym okiem spoglądali panowie z ochrony.

Kolejnym punktem programu był występ grupy Adwent z Kędzierzyna Koźla. Jako zaprzyjaźniona kapela zgodziła się zagrać u boku kolegów z Profanacji i pomóc Stowarzyszeniu Radical Culture w akcji charytatywnej.

Na koniec, gdy publika była już rozgrzana a sala drżała w posadach od mocnych dźwięków perkusji i gitary, na scenę wkroczył zespół Clay. Występ ten był kwintesencją całego wieczoru, wieńcząc cały koncert swoimi utworami. Grupa ta pochodzi ze Skoczowa, lecz pomimo sporej odległości dotarła i popisała się bardzo dobrym występem. Połączenie muzyki punk – rock z dźwiękami piszczałek bardzo spodobała się wszystkim zgromadzonym, natomiast teksty dotykające takich spraw jak miłość, człowiek i Bóg dawały do myślenia.

Po zakończeniu występów przyszedł czas na zwinięcie sprzętu a organizatorzy w tym czasie mieli czas na podsumowanie całej akcji. Okazało się, że planowana od długiego czasu akcja nie poszła na marne – wysiłek, trud i poświęcony czas wolontariuszy przyczynił się do mile spędzonego czasu przez prudnicką młodzież, jednocześnie pomagając miastu i najbardziej potrzebującym. Cała kwota zebrana z biletów została przekazana na zorganizowanie paczek, które osłodziły i wlały radość w serca prudnickich dzieci. Organizatorzy, sami zaskoczeni frekwencją uznali całą akcję za ogromny sukces, czerpiąc inpirację do kolejnych wyzwań.