12 kwietnia w Krapkowickim Domu Kultury odbyło się trzecie już spotkanie Akademii Rodziny – tym razem poruszony został temat gier komputerowych.

Wykład poprowadził Daniel Kaniewski z Ustronia.

Dla uczestników spotkania Akademii Rodziny Daniel stworzył prezentację: zaprezentował w niej podstawowe cechy gry, główne gatunki gier oraz typy światów, które w nich występują. Przedstawił także system oceny treści (PEGI) oraz wady i zalety gier. Pokrótce omówił również kwestię uzależnienia od nich: przyczyny, objawy i sposoby przeciwdziałania.

Dla Daniela ciemna strona wirtualnego świata nie jest jedynie teorią. 25-latek, z wykształcenia grafik komputerowy, przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier. Przed szklanym ekranem potrafił spędzać nawet 8 godzin dziennie. Gry były jego sposobem na ucieczkę od rzeczywistości, w której nie czuł się dobrze. Dopiero pójście na studia i zetknięcie z innym środowiskiem uwolniło go. Nasz wykładowca odkrył w sobie pasję do książek, do muzyki i motoryzacji. Dziś gra sporadycznie – na co dzień czerpie jak najwięcej z prawdziwego świata, budując rzeczywiste relacje z ludźmi. Chętnie też dzieli się swoimi doświadczeniami z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami, opowiadając, jak niebezpieczny może być świat gier komputerowych.