Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem lub komputerem, można spędzać wakacyjny czas o wiele ciekawiej. Z inicjatywy stowarzyszenia Radical Culture w ubiegłą sobotę (28 lipca 2007) odbył się rajd rowerowy, zorganizowany pod hasłem „Poznaj okolicę”.

rajd_rowerowy_plakat

Grupa młodych ludzi, mieszkańców powiatu krapkowickiego, wyruszyła w niespełna 50-kilometrową trasę. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania ruin zamku w Otmęcie, następnie, przez leśną ścieżkę dydaktyczno – przyrodniczą i kładkę pod mostem autostrady rowerzyści udali się do Rogowa Opolskiego – niegdyś siedziby właścicieli Krapkowic, rodziny von Haugwitz.

Po krótkim odpoczynku w przyzamkowym parku wycieczka udała się leśnymi drogam do Dobrej, gdzie uczestnicy mieli okazję obejrzeć znajdujący się w odbudowie pałac rodziny Seher – Thoss. Następnym przystankiem na trasie wycieczki były Strzeleczki, gdzie na rajdowiczów czekała smaczna niespodzianka – poczęstunek w pizzerii. Posileni pizzą i ochłodzeni zimnymi napojami rowerzyści udali się następnie przez Łowkowice, robiąc krótki przystanek przy zabytkowym wiatraku, do Pisarzowic. Następnym punktem na trasie był „Amerykanin”, czyli ruiny dawnego młyna i spichrzów hrabiego von Oppersdorff.

Wreszcie na koniec kolumna rowerów dotarła do gospodarstwa państwa Kopitzów w Pietnej, gdzie na uczestników rajdu oczekiwało już ognisko, kiełbaski oraz kolejna niespodzianka – przejażdżki konne dla wszystkich chętnych.

Zorganizowanie rajdu było możliwe dzięki wsparciu finansowanemu wojewody opolskiego, w ramach „Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku”.