Alina i Henryk Wiejowie zajmują się od wielu lat poradnictwem chrześcijańskim, głównie na temat małżeństwa. Prowadzą liczne szkolenia, seminaria, kierują Chrześcijańską Fundacją Życie i Misja i są autorami licznych książek.

W czasie swego wystąpienia dużą uwagę poświęcili roli męża i żony. Bazując na swojej wiedzy, jak i doświadczeniu z własnych relacji – przedstawili różnice w postrzeganiu małżeństwa przez kobietę i mężczyznę. Przedstawili te aspekty jako elementy, z których jak z klocków, właściwie układając, można zbudować trwały związek. Taki fundament gwarantuje miłość małżeńską (niezależnie czy ma się 5 czy 50 lat stażu) i będzie stanowił wzorzec dla dzieci, które właśnie od rodziców uczą się jak w przyszłości ma wyglądać ich małżeństwo.

Był też czas na rozmowę przy słodkim poczęstunku. Licznie przybyli uczestnicy mogli kupić chrześcijańskie książki, płyty cd i dvd na stoisku „firmowym”.

Na koniec był też czas na zadawanie pytań, a jak ktoś potrzebował o coś zapytać „bez mikrofonu”, mógł podjeść po spotkaniu na rozmowę z prelegentami.