W niedzielę 05.03.2017 r. ponad 200 kobiet uczestniczyło w zorganizowanym przez Centrum Chrześcijańskie „Tylko Jezus” Kościół Boży w Chrystusie w Krapkowicach oraz Stowarzyszenie Radical Culture, XIV Krapkowickim Dniu Kobiet. W wygodnych, eleganckich wnętrzach Hotelu ARKAS w Prószkowie wystrojone i nastrojone odświętnie panie wysłuchały wykładu gościa specjalnego tegorocznej imprezy, Pani Bożeny Ciechanowskiej, która jest psychoterapeutką, trenerką oraz mówczynią konferencyjną, zaś na co dzień prowadzi własną działalność szkoleniową i terapeutyczną pod nazwą INGENIUM Strefa Zmiany. Pani Bożena podzieliła się ze słuchaczkami swoimi spostrzeżeniami na temat czasu, który umyka bezpowrotnie i którego nie można zatrzymać ani cofnąć. Prelegentka zwróciła uwagę na to, by nie tracić chwili obecnej ani na rozpamiętywanie przeszłości ani na zamartwianie się o przyszłość, lecz mądrze zarządzać sobą w czasie, którym z kolei rządzi Bóg. Cenne uwagi przeplatane świadectwami z życia mówczyni przekazane w sposób bardzo prosty i przystępny poruszyły serca wielu spośród obecnych na sali pań, które w odzewie na propozycję terapeutki zdecydowały się we wspólnej modlitwie powierzyć swoje życie i problemy Panu Jezusowi. W dalszej części spotkania swoim świadectwem i zachętą na temat wyzyskiwania chwil dla siebie podzieliła się Anna Krajka.

W czasie przerwy przy filiżance wyśmienitej kawy i słodkim poczęstunku można było porozmawiać, a zainteresowane osoby mogły na zorganizowanych w holu stoiskach nabyć literaturę i prasę chrześcijańską oraz płyty z muzyką chrześcijańską. Po przerwie tradycyjnie odbyło się losowanie cennych nagród, które jak co roku wzbudziło w uczestniczkach imprezy spore emocje.

Zwieńczeniem kilkugodzinnego spotkania był występ kameralnego chóru, złożonego z 10 uczestników tegorocznych warsztatów gospel zorganizowanych w dniach 25-26.02.2017 r. w Filharmonii Opolskiej– ludzi kochających Boga, których pasją jest oddawanie Mu chwały poprzez śpiew. Chór wspierany przez gitarzystę i perkusistę w swoim mini recitalu zaprezentował pięć utworów z repertuaru TGD. Harmonia wyśpiewanych w trzech głosach dźwięków w połączeniu z tekstami opowiadającymi o bożej miłości i przebaczeniu wycisnęła z oczu słuchaczek niejedną łzę wzruszenia.

Te z pań, które zdecydowały się podarować sobie chwilę i wziąć udział w tegorocznym Dniu Kobiet z pewnością nie żałują, gdyż był to czas oderwania się od codziennych obowiązków przeżyty w sposób wartościowy i napełniony dobrymi, bożymi treściami. Jako jedna z uczestniczek już z ciekawością czekam na przyszłoroczną imprezę i wierzę, że w tym oczekiwaniu nie jestem osamotniona!