Zapraszamy na jubileuszowy X Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 8 maja 2010 r. w Hali widowiskowo-sportowej „Otmęt” w Krapkowicach.

Z przyjemnością możemy poinformować, że uczestnicy tegorocznego koncertu będą świadkami kolejnego wielkiego etapu w rozwoju tej imprezy – wychodzimy przed Halę Sportową!! X Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej odbędzie się na scenie w środku i na zewnątrz. Na scenie głównej wystąpią zespoły: The Messis, Spoko Gość, Grupa teatralno-muzyczna „Pod prąd”, Arci i Jego Ludzie, Grupa Uwielbienia Miecz Ducha z Centrum Chrześcijańskiego w Kaliszu, Anastasis i Trzecia Godzina Dnia. Przed halą będzie można uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących.

Na scenie głównej zaprezentują się:

The Messis – Zespół istnieje od połowy 2008 roku, a obecny skład zawiązał się w styczniu 2010 roku. Grupa miała swój debiut we wrześniu 2009 roku na Festiwalu „Spotkałem Pana” w Raciborzu. Kolejny koncert odbył się w listopadzie tego samego roku podczas Festiwalu Piosenki Religijnej w miejscowości Odra. Styl muzyczny to rock: od lekkich melodyjnych utworów po ciężkie gitarowe granie.

www.facebook.com/TheMessis/

Spoko Gość – wspólna inicjatywa muzyków w Krapkowic. Nie są to debiutanci na naszej scenie. Potrafią zagrać ostro jak i spokojnie. Czym zaskoczą w tym roku?

Grupa teatralno-muzyczna „Pod prąd” – Projekt Stowarzyszenia Radical Culture. Zaprezentują musical „Królowa Estera”. Przedstawienie stanowi owoc pracy wielu osób, wykorzystano piosenki autorskie, a scenariusz został napisany w oparciu o biblijną Księgę Estery. Część młodzieży, która tu występuje można było zobaczyć rok temu na IX Przeglądzie.
Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się w Erwaniu w Armenii. Kilka lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Arci od 10 lat zajmuje się hip-hopem. Nagrał kilka płyt w tzw. podziemiu a później już „legalnie” .W kwietniu 2009 za sprawą wydawnictwa Promotions Group na naszym muzycznym rynku ukazała się kolejna płyta Arciego. W porównaniu z poprzednim krążkiem Arci, produkuje więcej dźwięków z pogranicza Reggae, Dubu, oraz Dancehallu, co poważnie urozmaica jego hip-hopowo rapowy przekaz. Na płycie usłyszeć można nieco więcej rasowego śpiewu, i kilka mocniejszych słów, skierowanych do tych którzy na własne życzenie rujnują sobie i innym życie.
www.arci.pl

Anastasis – polski zespół grający muzykę z pogranicza nu metal/industrial metal założony w 1998 roku w Legnicy. Bardzo ważnym wydarzeniem w działalności zespołu staje się związanie z festiwalem Song of Songs w Toruniu. To tutaj Zespół zostaje doceniony za brzmienie i całokształt, podejmując współpracę z SOS MUSIC a później z Sony Music, w wyniku czego powstaje pierwsza płyta „Anastasis”. Ponad 500 koncertów zagranych w całej Polsce i za granicą jest najlepszą wizytówką zespołu.
www.anastasis.pl

TGD – Trzecia Godzina Dnia to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny gigantyczny ładunek pozytywnej energii. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy – między innymi laureaci „Szansy na Sukces” i „Drogi do Gwiazd”. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy – czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego – zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. Koncerty TGD kilkakrotnie pokazywała TVP2.
tgd.kdm.pl