W Grudniu 2007 roku po raz pierwszy w Prudniku ruszyła akcja pod tytułem „Świąteczna paczka” (obecnie – „Szlachetna Paczka”).

Ta akcja, organizowana już od kilku lat w całej Polsce, w 2007 roku zawitała także do Prudnika, a to za sprawą Stowarzyszenia Radical Culture. Członkowie stowarzyszenia, jako wolontariusze akcji, zorganizowali sztab i magazyn prezenterów w I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku, a następnie udali się do kilkunastu ubogich rodzin, aby przeprowadzić z nimi ankiety. Rozmowy te miały dać obraz sytuacji w jakiej znajdują się poszczególne rodziny oraz pomóc określić ich prawdziwe potrzeby. To z kolei miało ułatwić pozyskanie darczyńców, którzy przygotowali dla wybranych przez siebie rodzin świąteczne paczki, zawierające właśnie to, co potrzebne.

W dniach od 14 do 30 grudnia wolontariusze ponownie udali się do rodzin, które wzięły udział w akcji, żeby rozdać prezenty przygotowane specjalnie dla nich przez darczyńców nie tylko z ziemi prudnickiej, ale z odległych zakątków Polski i z zagranicy.

Podobnie jak poprzednio, i tym razem wolontariusze „Świątecznej Paczki” zostali przyjęci w domach rodzin ciepło i serdecznie. Nie dało się ukryć radości i zadowolenia wszystkich obdarowanych. Akcja zakończyła się powodzeniem czego dowodem był uśmiech na twarzach wielu osób. Stowarzyszenie Radical Culture ma w planach współorganizować akcję „Świąteczna Paczka” co rok, z coraz większym rozmachem.