Plakat_KPMCh_X8 maja 2010 w hali sportowo-widowiskowej im. W. Piechoty odbył się X jubileuszowy Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej. Pierwszym zespołem, który zagościł na krapkowickiej scenie był „The Messis” z Kuźni Raciborskiej prezentujący głównie utwory rockowe. Kolejno wystąpiła dziecięca grupa teatralno – muzyczna „Pod Prąd”
z Krapkowic. W przedstawieniu pod tytułem „Estera” ukazana została historia młodej Żydówki, która uratowała naród żydowski przed zniszczeniem wykazując odwagę podczas spotkania z królem perskim Kserksesem. Na scenie zaprezentowała się również grupa „Kontrast” z Kędzierzyna-Koźla z pantomimą zatytułowaną „Maska”.

Po części teatralnej wystąpili muzycy lokalni – zespół „Spoko Gość” z Krapkowic
z piosenkami autorskimi. W finałowym utworze wystąpił z nimi wokalista Arci. Na scenie zapanowała wtedy hiphopowo-rapowa atmosfera.

Gwiazdą wieczoru był chór Trzecia Godzina Dnia (TGD) złożony z ponad trzydziestu wokalistów i instrumentalistów prezentujących muzykę gospel. Teksty pieśni oparte są głównie na Psalmach pochodzących z Biblii. Największą popularność przyniosły zespołowi dwa koncerty – wielkanocny: „Wierzyć, to znaczy chodzić po wodzie” oraz bożonarodzeniowy: „Raduj się świecie”, wielokrotne emitowane na antenie Telewizji Polskiej. W 2006 chór wystąpił na zaproszenie Mezo i Mieczysława Szcześniaka na Sopockim Festiwalu, wykonując razem z nimi utwór pod tytułem „Wstawaj”.

Na X Przeglądzie wystąpiła też grupa Anastasis wykonująca muzykę z pogranicza metalu i industrial metalu, a na zakończenie zaprezentował się zespół Anti Babylon System
z łagodnie brzmiącymi rytmami reggae. Wokalista tej grupy wygłosił również ze sceny świadectwo swojego nawrócenia.

Jednym z punktów programu imprezy było również wyłonienie zwycięzców konkursu fotograficznego o nazwie „Uśmiech ma wiele twarzy”, ogłoszonego parę tygodni wcześniej przez Stowarzyszenie Radical Culture. Do organizatorów wpłynęło 40 zdjęć, z których jury wyłoniło najlepszych 14. Podczas trwania Przeglądu publiczność mogła głosować na jedno z nich. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyło ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców.