26 maja 2012 roku miał miejsce XII Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej. Na początku na scenie pojawił się zespół „Exodus 15” z muzyczną mieszanką stylów: soul, rock, r&b, jazz i funky. Kolejno zaprezentowała się młodzież z grupy „Jeremiasz 33,3” obecna też na zeszłorocznym przeglądzie.

Wokalista Grzegorz Kloc wypełnił salę pieśniami uwielbienia tworząc przy tym łagodny i przyjemny klimat. Na imprezie pojawił się również zespół „Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach” (40i30/70), który był obecny na pierwszym organizowanym w Krapkowicach Przeglądzie.

W klimat alternatywnego, brytyjskiego rocka wprowadził publiczność zespół „Audiogen”, po nim zaś mocne uderzenie zaprezentował zespół „Ox”. Ostatni zespół XII Przeglądu „Royal Rap” poprzez teksty swoich utworów ukazywał Jezusa jako Prawdę, która może zmienić życie każdego człowieka. Występ tego zespołu hip-hopowego spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności, między innymi dlatego, że raperzy zaprezentowali improwizację na tematykę proponowaną przez przypadkowe osoby z widowni.

Podczas trwania Przeglądu rozstrzygnięto ekologiczny konkurs fotograficzny pod hasłem: „To, co nas otacza, czyli dzieła natury w kadrze”. Spośród wielu prac wyłoniono dziesięć najlepszych. Publiczność wyłoniła trzech zwycięzców. Jedna osoba otrzymała wyróżnienie. Konkurs był współfinansowany przez gminę Krapkowice.Plakat_KPMCh_XII