Wiele słyszy się w mediach o akcjach charytatywnych, których celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym, pokrzywdzonym przez los. Wszyscy wiemy, że dla tych ludzi nasza symboliczna złotówka znaczy wiele. W tym roku, podczas XII Krapkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 26 maja w hali sportowej w Otmęcie, będziemy mogli pomóc komuś, kto mieszka tuż obok, w naszym nadodrzańskim miasteczku.

Dominika ma 15 lat i z każdym rokiem, z powodu choroby, musi rezygnować z kolejnych marzeń i pasji. Po pierwsze, bo ból nie pozwala jej funkcjonować normalnie, a po drugie, bo skromna pensja mamy nie starcza nawet na leki. Poważna skolioza, połączona z rotacją biodra, oraz cukrzyca, każdego dnia odbierają radość uroczej gimnazjalistce. Chociaż sama Dominika rzadko się skarży, jej mama ze łzami w oczach patrzy, jak córka z bólem wykonuje konieczne ćwiczenia, czy wstrzykuje sobie kolejny zastrzyk z insuliny. Trudno jest również pogodzić się z tym, że utalentowane muzycznie i językowo dziecko, nie może realizować swoich pasji. Ratunkiem dla Dominiki byłby specjalistyczny gorset ortopedyczny, na który, do tej pory, mama dziewczynki nie zdołała zdobyć pieniędzy. Może on powstrzymać pogłębianie się skoliozy i uwolnić Dominikę od bólu.

Pomóżmy wspólnie dziewczynie! Niech zbliżający się Przegląd stanie się nie tylko okazją do dobrej zabawy, lecz także do okazania serca potrzebującej nastolatce.